Новини‎ > ‎

«©Copyright в епоху електронних книжок»

опубліковано 15 жовт. 2010 р., 15:36 Видавництво Анетти Антоненко Anetta Publishers   [ оновлено 26 жовт. 2010 р., 15:32 ]
7 жовтня в Книгарні «Є» (м. Київ) відбулася дискусія «©Copyright в епоху електронних книжок»

Участь в дискусії взяли:
• Анетта Антоненко , директор видавництва «Кальварія», м. Львів
• Елеонора Сімонова, директор видавництва «Нора-Друк», м. Київ
• Володимир Брискін, директор видавництва «Теза», м. Вінниця
• Андрій Мокроусов, відповідальний редактор видавництва «Критика», м. Київ
• Володимир Самойленко, директор видавництва «Ніка-Центр», м. Київ
• Сергій Удовік, директор видавництва «Ваклер», м. Київ
• Мовчан Олена, відповідальний редактор видавництва «Грані-Т», м. Київ
• Олег Сичевський, директор видавництва «АСК», член правління Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів
• Микола Климчук, перекладач
• Олексій Авраменко, керівник проекту BOOKLAND, видавництво «MOST Publishing»
                              • Олександр Харченко, юрист, фахівець з авторського права
                              • Ярослава Сошинська, виконавчий директор Української бібліотечної асоціації
                              • Антон Санченко, письменник, аналітик пошукових систем
                                та інші.

«©Copyright в епоху електронних книжок»


Приводом для організації дискусії став інформаційний лист Книжкової Палати Україниз пропозицією стосовно ініціативи «створення та використання фонду електронних оригінал-макетів друкованих видань в Книжковій палаті України та пропозиції щодо внесення відповідних змін у законодавство України, зокрема в Закони України "Про обов'язковий примірник документів" та "Про авторське право і суміжні права"». На думку авторів цього листа такі дії матимуть суттєві переваги для «держави, суспільства в цілому, так і для суб'єктів видавничої справи зокрема». Натомість учасникам дискусії ці переваги видались сумнівними, а подекуди і загрозливими. Виникла потреба обговорити ці питання у форматі вільної професійної дискусії. Нажаль на обговоренні не зміг бути присутнім Президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів О.Афонін, оскільки він зараз перебуває на Франкфуртському книжковому ярмарку. Були запрошені представники Книжкової Палати України, але організатори дискусії натомість отримали негативну відповідь і навіть пропозицію від Г. Гуцол, заступник директора з наукової роботи Книжкової Палати України «скасувати захід і провести обговорення на засіданні круглого столу на ІІ Міжнародному форумі «Проблеми розвитку інформаційного суспільства», який має відбутися 15.10.2010 в приміщенні Книжкової Палати. В ході обговорення було прийнято рішення делегувати на Круглий стіл від учасників дискусії Володимира Брискіна, директора видавництва «Теза» і озвучити там позицію видавців, які брали участь в обговоренні.

Тема ©Copyright в епоху електронних книжок виявилась вкрай актуальною і важливою для видавничої спільноти. Тому емоційне обговорення спричинило жваву дискусію, яка заторкнула багато цікавих питань, кожне з яких могло б стати темою окремого заходу.
Наприклад:
1. Як вирішуються питання захисту авторського права в бібліотеках Німеччини, Франції, Росії, Великобританії та інших країнах?
2. Як видавцям співпрацювати з компанією Google в проекті Google Books?
3. Проект BOOKLAND українського видавництва «MOST Publishing» як цивілізований спосіб отримання електронних книжок всупереч піратським цифровим бібліотекам. 
4. Як власник авторського права має дбати про його захист: в приватноправовій площині чи покладаючись на державні силові структури? Погляд юриста.
5. Державні стандарти в видавничій справі. Це – рекомендації чи архаїчні догми?
6. Чи повинен видавець виконувати вимоги державних інституцій за повної відсутності державної культурної політики?
7. Електроні бібліотеки: «Робін Гуди» чи пірати?

Обговорення тривало більше 2-х годин і надихнуло організаторів на ідею створення дискусійного клубу для доступу до нових знань і обміну позитивним досвідом в професійному середовищі.

©Книгарня ЄComments