Новини‎ > ‎

Дебати про права людини: молодіжні субкультури

опубліковано 1 груд. 2011 р., 17:52 Видавництво Анетти Антоненко Anetta Publishers   [ оновлено 1 груд. 2011 р., 17:52 ]
20 листопада 2011 року у Вінниці пройдуть дебати в рамках спільного проекту Благодійного фонду "Фундація видавництва «Кальварія»" та ГО «Книжковий простір» «Відкрита платформа для дебатів про права людини – будуємо мости свободи» за підтримки Посольства Норвегії в Україні та Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».

Письменники Артем Чапай та Антон Кушнір розмовлятимуть на тему «Молодіжні субкультури – право людини на самовираження чи загроза суспільству?». Активну участь у дебатах візьмуть також депутати Студентського парламенту Вінниччини. Модеруватиме дискусію літературознавець Олександр Вешелені.

Дискусія проходитиме з 16:00 до 18:00 у малій конференц-залі на 5 поверсі Торгового дому «ІнтерШик» (вул. Архітектора Артинова, 12-а), вхід вільний.

Окрім дискусії, цього дня письменники проведуть автограф-сесію та спілкування з читачами з 13:00 до 13:30 у вінницькій Книгарні «Є» за адресою: вул. 50-річчя Перемоги, 26.
_____________________________________________________________________
Субкультури в яких ми є, та субкультури які є в нас
Джерело: http://lorna-l.livejournal.com 

Шлях до ІнтерШику, в якому проводилася дискусія на тему існування молодіжних субкультур, лежить повз кінотеатр ім.. Коцюбинського. Запізнюючись на початок, я, дійшовши кінотеатру, побачила чималенький натовп молоді. А завернувши за ріг я взагалі потрапила у вир тих, хто виходив з кіносеансу. В основному молоді дівчата, доволі святково вдягнені. Ага, „Сутінки. Сага.” Ось вона, субкультура, подумала я.

Зал на 5-му поверсі „ІнтерШику” був заповнений молодими інтелектуалами, активним студентством, зацікавленими журналістами. На запитання залу відповідали Артем Чапай та Антон Кушнір, письменники та люди, що знайомі з молодіжними субкультурами зсередини. Хоча, кожен з нас знайомий з середини, адже ми всі до якихось належимо, до гласних чи негласних субкультурок. На протязі життя ми буваємо членами різних угрупувань за інтересами. У мене от, наприклад, зараз інтерес грудного вигодовування та введення першого прикорму. :)))

Субкультура - це спільність людей, чиї переконання, погляди на життя і поведінку відмінні від загальноприйнятих або просто приховані від широкої публіки, що відрізняє їх від більш широкого поняття культури, відгалуженням якої вони є. – це Вікіпедія. Субкультури творять власні інтерпретації норм загалу, часом вони повністю відкидають їх на користь власних. Але субкультури ніколи не замінять всіх сфер зацікавлення людини. Нормальної, що пережила пубертат :)
Про що говорили? Ну от музика. Вона, як відомо є основою для цілої купи субкультур: хіпі, панки, рокери, емо. Або територія - низка субкультур формуються за територіальним ознакою. Або така підтема: субкультура, як мрія маркетолога – як легко втюхати товар, якщо суспільство споживання нав’язує його тобі, включаючи тебе до певної верстви. Або от цікаво: соціальна трайбалізація. Інтернет усунув географічні та інші бар’єри зробивши групи набагато більшими, доступнішими. А ти сам до кого себе відносиш? Заперечуєш власну причетність до субкультури? Кажеш, що є лише носієм деяких зовнішніх ознак? Буває. :) От дійшли у дискурсі, між іншим, до висновку що є лише „Ми” та „Вони”. Такі от дві великі протиборчі сторони. Весь світ ми ділимо на „наших” та „не наших”. Потреба людини в спілкуванні з подібними до себе. :) От і всі субкультури.

Пристрасно поговорили про право людини на самовираження та пішли пити чайок з печивом і неформально спілкуватись. Ці дебати пройшли в рамках спільного проекту Благодійного фонду "Фундація видавництва «Кальварія»" та ГО «Книжковий простір» «Відкрита платформа для дебатів про права людини – будуємо мости свободи» за підтримки Посольства Норвегії в Україні та Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».
Comments